Uudised – veebruar 2016

Kanepitarvitajatel on suurem risk hakata tarbima ka alkoholi ja teisi meelemürke

USA-s on paljudes osariikides kanepi kasutamine legaliseeritud ja seda ei peeta tervist ohustavaks harjumuseks. Värskelt avaldatud uurimuses püüti välja selgitada, kas kanepi kasutamine suurendab psüühikahäirete kujunemise riski täiskasvanutel.

Küsitleti kokku 34 653 üle 18aastast isikut, mis moodustab statistiliselt selle populatsiooni valimi. Kolmeaastase jälgimisperioodi vältel ilmnes, et kanepikasutajatel on suurem risk saada kanepi,- alkoholi-, nikotiini- või mõne muu meelemürgi sõltlaseks võrreldes isikutega, kes kanepit ei tarvita. Samas ei olnud kanepikasutajatel suurem depressiooni või ärevushäirete kujunemise risk.

Ka Eestis diskuteeritakse võimaluse üle legaliseerida kanepi kasutamine. Siin käsitletud uuringu ja teiste samateemaliste uuringute tulemused viitavad sellele, et kanepi regulaarne kasutamine ei ole sugugi ohutu, kuna võib endaga kaasa tuua tõsiseid sõltuvushäireid.

 

Refereeritud

Blanco C, Hasin DS, Wall MM, et al. Cannabis use and risk of psychiatric disorders: prospective evidence from a US National Longitudinal Study. JAMA Psychiatr published online February17. 2016. doi:10.1001/jamaprychiatry,2015.3229